• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
Show Slideshow

Комунальний заклад Тернопільської міської ради «Станція юних техніків» створена у 1978 році. Станція юних техніків відноситься до ПНЗ профільного типу і працює  за науково-технічним, дослідницько-експериментальним та художньо-естетичним напрямами. Свою роботу педагогічний колектив та дирекція спрямовують на збереження і розвиток гуртків технічного спрямування, враховуючи запити і побажання учнів та їх батьків.

За останні роки кількість вихованців у гуртках практично не змінюється і становить у 2006-2007 н.р. – 1292 (у 98 групах), у 2007-2008 н.р. – 1194 (у 91 групі) і 2008-2009 н.р. 1114 (у 89 групах), 2010-2011 н.р. – 1193 (89 групах), 2011-2012 н.р. – 776 (65 групах).

У закладі є актова зала, бібліотека, комп’ютерний центр, 35 робочих комп’ютерів, 15 кабінетів гурткової роботи, 3 лабораторії, 2 майстерні. Бібліотека забезпечена 3000 одиницями технічної, науково-популярної та художньої літератури, регулярно проводиться поповнення бібліотечного фонду та здійснення підписки на періодичні видання.

володіє земельною ділянкою – 1,1 га.,

1 од. автотранспорту – мікроавтобус.

У СЮТ діють школи:

- моделізму (початкового технічного моделювання, технічного моделювання, авіа-моделювання, авто-моделювання, ракето моделювання);

- науково-технічної творчості (радіо конструювання, ремонт побутової техніки, відео-операторів, «Юний кореспондент»);

- народних промислів (бісероплетіння, декоративно-ужиткове та образотворче мистецтво, технічний дизайн, моделювання іграшок і сувенірів, виготовлення сувенірів);

- інформатики (оператор ПК, комп’ютерна анімація, Web-дизайн, програмування, цифрова обробка кіно-фото матеріалів).

Свою роботу керівники гуртків спрямовують на допрофесійну підготовку учнів (у галузі інформаційних технологій, ремонту побутової техніки, теле-, радіомайстрів тощо).

Станція юних техніків є користувачем Інтернет (32 точки доступу).

З метою набору дітей у гуртки та пропаганди технічної творчості серед  школярів і учнівської молоді організовано пересувну виставку по загальноосвітніх навчальних закладах.

У закладі проводяться різноманітні масові заходи: посвячення в гуртківці, тематичні вечори до знаменних, памятних та релігійних свят, конкурс «Найчарівніша панночка», літературно-музична композиція до Дня козацтва «Наші обереги», Тиждень науки і техніки, тематичний вечір, присвячений трагедії під Крутами,вечір, присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом(спільно з міською організацією Товариства Червоного хреста), родинне «Свято вдячності»; для дітей-сиріт, напівсиріт та з малозабезпечених сімей проводиться дійство до свята Миколая (подарунки, розповідь священника), школа писанкарства, конкурс кмітливчиків, конкурс малюнку на асфальті «Техніка майбутнього очима дітей», «Технічні старти», «Інтелектуальне кафе» для старшокласників, розважальна програма для гостей зі східних областей України.

Протягом навчального року гуртківці беруть участь у міських, обласних та Всеукраїнських змаганнях та конкурсах (за 2011р. – 160 грамот).

На базі закладу для учнів шкіл щорічно проводяться традиційні змагання з радіоконструювання, початкового технічного моделювання, конкурс з інформаційних технологій «Байт», конкурс юних фотоаматорів та учнівських відеофільмів «Провесінь».

У міських змаганнях та конкурсах в 2011р. залучено близько 1200 учнів шкіл міста. Організовано і проведено відкритий конкурс юних фотоаматорів для дітей х особливими потребами «Ти це зумієш!» та фотоконкурс «З Україною в серці», присвячений засновнику ТТМ «Відродження» Кобі К.О.

Гуртківці СЮТ брали участь:

- у обласному заочному конкурсі кіно, відео та слайдів (у номінації «Науково-популярний фільм»та зайняли І місце);

- у обласному конкурсі з інформаційних технологій – 3 командне місце;

- у міських змаганнях з радіоконструювання – 1 місце;

- у обласних змаганнях з авіамодельного спорту (кордові моделі) – 1 командне місце;

- у обласних змаганнях з авіамодельного спорту у класі вільно літаючих та радіокерованих моделей – 1 командне місце;

- у обласному конкурсі з радіоелектронного конструювання – 2 командне місце;

- також вихованці станції брали участь в Зимовому Чемпіонаті України 2011 року з радіокерованих моделей, що проводився у м. Києві, де зайняли 2 – третіх і 1 – перше місце;

- у Всеукраїнській виставці-конкурсі  науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість тобі, Україно!», що проводився у червні 2011р. в м. Києві, здобули 3-є місце за роботу «Пристрій для перевірки роботи справної свічки для ДВЗ»;

- у Всеукраїнських змаганнях учнівської молоді з авіамодельного спорту (15.08.2011р., м. Бориспіль) – 3*є місце у класі моделей F-2-I (повітряний бій).

- участьу 13 Міжнародному фотоконкурсі газети «День-2011» в номінації  «Світ очима дитини» (м. Київ) призерами стали 2 вихованці, Їх нагороджено цінними призами: Анна Зевако отримала в нагороду фотоапарат «Sony» та пройшла майстер-клас з мистецтва фотографії, що відбувся в Пуще-водиці з 17 по 22 жовтня 2011р.під керівництвом міжнародного фотографа UNISEF Джакомо Піроцці та отримала сертифікат.

Кращі роботи гуртківців експонувалися на Всеукраїнській виставці «Таланти твої, Україно!».

Організовувались виставки творчих робіт педагогів та гуртківців до Дня Незлежності України, Дня міста, Великодніх свят, творчі звіти у ПК «Березіль» та ТРЦ «Подоляни».

На базі станції юних техніків проводились:

- Всеукраїнський регіональний семінар науково-технічного напрямку «Світ творчості»;

- Обласний семінар «Інноваційні технології організації виховної роботи з школярами у ЗНЗ та ПНЗ»;

- Всеукраїнський семінар-практикум голів обласних методичних об’єднань з початкового моделювання;

- Семінар на тему «Застосування інтегрально-виховних технологій у попередженні бездоглядності школярів» (ТЗОШ № 15).

Керівники гуртків брали участь у обласних конкурсах «Джерело творчості» та «На кращу методичну розробку», в останньому керівники гуртків станції зайняли: одне І місце, два других місця і одне ІІІ місце.

Робота закладу постійно висвітлюється у пресі: "20 хвилин", "Місто", "Тернопіль вечірній", "Вільне життя", "Нова Тернопільська", "Свобода", "РІА плюс", журнал "Освітянин", у програмах компаній TV-4, ТТБ, УТ-1, ТТС та радіомовленні. 

joomla template